Бердичів

міська рада

УВАГА! 20-22 травня пройде кампанія з імунізації диких тварин проти сказу. Розставлятимуть приманки з вакциною!

Ілюстрація

Шановні мешканці бердичівської громади та Бердичівського району!

Бердичівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області інформує, що з метою виконання Плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин в області на 2024 рік на території Бердичівського району, 20-22 травня 2024 року, буде проведена весняна кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу, шляхом наземного розподілу принад з вакциною на узліссях, узбіччі доріг, річок, сільськогосподарських угідь, у лісах – на перехрестях доріг, на території вирубок.

Для цього буде використана вакцина вітчизняного виробника  «Орісвак», яка повністю безпечна для людей, тварин і навколишнього середовища.

Вакцина має вигляд невеликих за розмірами поживних брикетів. Її зовнішня оболонка виготовлена із м’ясо-кісткового борошна, що має специфічний запах і приманює тварин на великих відстанях. Всередині є желеподібна капсула з антигеном вірусу сказу. На 21 день після поїдання вакцини у тварин формується імунітет проти сказу, який триває мінімум рік. 

Звертаємо увагу! Заходи з пероральної вакцинації спрямовані на забезпечення стабільної епізоотичної ситуації щодо сказу тварин в області завдяки запобіганню поширення збудника серед диких м’ясоїдних тварин, тому у разі виявлення брикетів з вакциною прохання не руйнувати їх, не брати в руки, не переміщати на інші місця, а залишати привабливими для тварин.

Бердичівське РУ ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *