Бердичів

міська рада

48 сесія Бердичівської міської ради: профінансовано низку проєктів та напрямків життєдіяльності громади

DSC_0143-3

48-му чергову сесію з насиченим Порядком денним відпрацювали депутати Бердичівської міської ради. Сам Порядок узгодили доволі оперативно, виключивши з нього попередньо визначені три проєкти рішень та додавши ще 13 – так званих, «бюджетних». Серед знятих з розгляду – проєкт, що стосувався призупинення діяльності трьох дитячих садків – № 5 «Вербиченька», № 17 «Віночок» та № 27 «Мальва».

На сесії депутати, з-поміж іншого, внесли зміни до Стратегії розвитку громади на період до 2027 року, а також затвердили План роботи міськради на 2024 рік, Положення про порядок проведення конкурсу на здійснення операцій зі збирання та перевезення побутових відходів, План трансформації мережі закладів загальної середньої освіти.

Вирішено продовжити договори господарського відання з кількома комунальними підприємствами ЖКГ, затверджено персональний склад комісії для обрання членів наглядової ради КНП «Бердичівська міська лікарня».

Низка проєктів, винесених на розгляд народних обранців, стосувалася включення об’єктів нерухомого майна комунальної власності до Переліку першого типу. Окремі проєкти рішень були пов’язані з укладенням або ж із припиненням договорів оренди, наданням дозволів на виготовлення документації з землеустрою, дозволів на укладення договорів оренди землі, а також – на продаж та проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок тощо.

За рішенням депутатів, перелік міст-партнерів Бердичева збільшиться. До їх складу має увійти шведський Єнчепінг.

Що стосується «бюджетних» проєктів, то вони здебільшого були пов’язані із внесенням змін до існуючих місцевих галузевих програм. Про кошти, що рішенням депутатів громада виділяє на розвиток тих чи інших галузей, інформує начальниця фінансового управління міської ради Олена Геденач. Зокрема, мова йде про:

 • 16,0 млн. грн. на розрахунки за заміну водопровідних та каналізаційних мереж на вул. Шевченка;
 • 26,0 млн. грн. як співфінансування у проєкті НЕФКО (грант з їхнього боку – понад 560 тис. євро) з заміни старих агрегатів на насосних станціях та заміни магістральних водоводів;
 • 19,0 млн. грн. на заробітну плату з нарахуваннями для дитячих садків;
 • 8,0 млн. грн. на заробітну плату з нарахуваннями непедагогічним працівникам шкіл;
 • 4,0 млн. грн. на покриття недостатності з освітньої субвенції (на зарплату педагогічним працівникам шкіл);
 • 1,2 млн. грн. на продукти харчування для шкіл та дитсадків;
 • 0,5 млн. грн. на капітальний ремонт сектору кладовища, де поховані загиблі Захисники України;
 • 5,0 млн. грн. на відділення реабілітації у Бердичівській міській лікарні;
 • 4,5 млн. грн. на поточний ремонт доріг;
 • 4,0 млн. грн. на матеріальну допомогу мешканцям громади (на лікування, допомогу сім’ям загиблих Героїв, виплати до Дня Захисника і Захисниці України, виплати малозабезпеченим верствам населення);
 • 2,3 млн. грн. на функціонування мереж вуличного освітлення;
 • 12,8 млн. грн. на будівництво фортифікаційних споруд у Житомирській області;
 • 1,1 млн. грн. на проєкт з будівництва очисних споруд;
 • 3,1 млн. грн. на підтримку однієї з частин ЗСУ, яка, згідно Указу Президента України про шефську допомогу військовим частинам, визначена як підшефна бердичівської громади.

Згідно рішення депутатів міськради, змін зазнає як склад самої міської ради, так і виконавчого комітету. Народні обранці проголосували за дострокове припинення повноважень свого колеги Дениса Сенаторова. Його місце у сесійній залі посяде Леонід Еверт. Щодо складу виконавчого комітету, то замість Юрія Крижанівського до нього увійде директорка 7-ї гімназії Алла Калінська.

Приємну новину озвучила на сесії депутатка Алла Левандовська: за наказом міністра оборони України, відзнакою «За сприяння обороні» нагороджено командира ДФТГ «БЕРДОС», підприємця Віталія Верещака.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини