Захід зібрав локально у Києві Офіс Ради Європи в Україні – Київ та дистанційно з різних куточків світу понад 100 представників і представниць української влади, громадських організацій, національних партнерів, представників РЄ.
Серед тих, хто долучився до засідання онлайн, був і секретар Бердичівської міської ради Богдан Коляда, котрий у той час перебував із гуманітарною місією на сході.
Проговорили реалії українського сьогодення, пов’язані з війною, порушення прав людини, вимушені переїзди українців, руйнування інфраструктури через ворожу агресію, на які в межах компетенції Ради Європи має реагувати План дій як інструмент демократичного розвитку і верховенства права, розповідає Богдан Коляда. Подані у Плані заходи та проєкти орієнтовані на відбудову України, підвищення стійкості державних установ, захисту основоположних прав громадян, набуття повноправного членства в ЄС, на чому під час свого виступу наголосив Директор Департаменту міжнародних організацій Міністерства закордонних справ України Валентин Скуратовський.
Директор Директорату з координації програм Ради Європи доктор Клаус Нойкірх запевнив, що Рада Європи прагне допомогти у відбудові України й високо оцінює пророблену владою роботу щодо впровадження відповідних реформ та їх реалізації.
Подякував присутнім, зокрема національним партнерам та представникам громадянського суспільства за активність протягом першого року взаємодії на шляху до реалізацїі Плану дій, проведення тематичних заходів, вебінарів, конференцій, навчальних візитів, втілення проєктів під час війни і розробку таких на перспективу для відновлення України в післявоєнний період Голова Офісу Ради Європи в Україні Мачей Янчак. Приємно, що ці слова були адресовані у тому числі й бердичівській громаді.
Оскільки Бердичівська МТГ бере активну участь у проєктах РЄ, продовжує Богдан Коляда, йому випала нагода поділитися процесом написання Статуту бердичівської громади, розповісти про викладені у документі плани на майбутнє, використання інструментів громадської участі та отриманий досвід. Посадовець поділився напрацюваннями та зробленими висновками, він впевнений, що вони будуть корисними для тих, хто зараз знаходиться на початку свого шляху у даному напрямку.
Статут Бердичівської МТГ є результатом плідної співпраці з офісом РЄ в Україні, участі в проєкті Рада Європи: громадська участь, нагадує Богдан Коляда. Завдяки підтримці та якісному куруванню процесом створення Статуту, бердичівлянам вдалось затвердити його на сесії міської ради і зареєструвати в юстиції України. Тепер громада має надважливий документ, що регламентує вичерпний перелік інструментів громадської участі.
Вже плануємо з РЄ навчання щодо ініціатив ради та громади, впровадження Статуту та алгоритму практичного використання інструментів громадської участі, інформує секретар міської ради. Це дозволить підвищити спроможність представників і представниць влади територіальної громади, громадських організацій, залучати мешканців до процесів прийняття рішень.
Для очільників бердичівської громади дуже важливою є залученість громадян у керівних процесах в громаді, вони відкриті до впровадження деліберативних інструментів громадського шкільного бюджету та прагнуть якісної всебічної взаємодії на рівні влада-громада, наголошує Богдан Коляда.
Секретар міськради дякує Раді Європи за запрошення, Daryna Sokolova – за співпрацю, отримані нові знання та можливості, за інформативні зустрічі та допомогу. Окрема дяка кураторам РЄ Maksym LatsybaМаксим Лукінюк за підтримку, за роз’яснення складних моментів, заданий вектор руху. У бердичівській громаді сподіваються на подальшу взаємодію, нові спільні реалізовані проєкти, спрямовані на відновлення України та перспективний розвиток.