Бердичів

міська рада

Підбито підсумки конкурсу «Морські кольори та людські долі», присвяченого 100-м роковинам від дня смерті Джозефа Конрада

DSC_0020-1

… Як часто, будучи зосередженими на повсякденні, люди не помічають, що відбувається зовсім поруч, за вікном… Не помічають, що живуть у прекрасному місті, яке має цікаву й багату історію, де жили колись та живуть нині видатні, унікальні особистості…

Відкрити одне таке вікно запропонували зі сцени Театру на Європейській – аби вчергове доторкнутися до постаті класика світової літератури Джозефа Конрада та поринути в його творчість.

Спільнота благодійної організації «Кармель», що діє при монастирі Босих кармелітів, підготувала одразу два квитки на знайомство з уславленим письменником, одним з яким виступило підбиття підсумків художнього конкурсу дитячого малюнка «Морські кольори та людські долі», проведеного з нагоди 100-х роковин смерті Конрада.

Конкурс організували вперше – БО «Кармель», очолювана отцем Юзефом Кухарчиком та сестрою Ніною Тартачник, разом з отцями-кармелітами під патронатом Генерального Консула Республіки Польща у Вінниці Дамяна Цярцінські та Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego, за участі Бердичівського педагогічного фахового коледжу та Бердичівської художньої школи.

Участь у конкурсі взяли 99 юних художників – вихованці місцевої «художки», учні шкіл, студенти, майстри пензлю з інших регіонів.

Усіх їх привітали почесні гості мистецького дійства: пан Дамян Цярцінські, Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Хорватія в Україні пані Аніца Джаміч, Бердичівський міський голова Сергій Орлюк, настоятель Санктуарію Матері Божої Святого Скапулярія отець Віталій Козак, отець Юзеф Кухарчик.

Учасників конкурсу організатори поділили на три вікові категорії. Оцінювати, констатують, було дуже нелегко, адже у кожній картині було закладено хист і талант, кожен із художників мав власне, особливе, бачення тематики. Втім, члени журі зробили свою роботу, і місця розподілилися наступним чином:

Молодша вікова категорія:

  • ІІІ місце – Марк Ткачук;
  • ІІ місце – Кіра Май;
  • І місце – Олівія Дубцова.

Середня вікова категорія:

  • ІІІ місце – Діана Момот та Олена Тарасюк;
  • ІІ місце – Ксенія Арбуз та Марія Селівестрова;
  • І місце – Всеволод Ільченко та Поліна Будзінська.

Старша вікова категорія:

  • ІІІ місце – Іванна Боришполець;
  • ІІ місце – Валерія Вахніцька;
  • І місце – Анна-Марія Ейсмонт.

Одна з робіт настільки вразила журі, зазначили ведучі заходу, що було вирішено ввести до конкурсу категорію Гран-Прі. Його володаркою стала Карина Голощук – авторка картини «Життя одної хвилі».

Переможці та призери отримали заслужені нагороди, а решта учасників – пам’ятні подарунки від організаторів. Картини мають передати до Музею Джозефа Конрада, розташованого на території Костелу Босих кармелітів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *