Бердичів

міська рада

Реабілітаційне відділення міської лікарні стало головною темою обговорення з представниками делегації Естонського центру міжнародного розвитку

DSC_0204-1

Бердичівську міську лікарню відвідала делегація у складі представників Естонського центру міжнародного розвитку (ESTDEV). Тема робочого візиту – обговорення можливої участі у проєкті реабілітаційного відділення, над появою якого нині працюють у Бердичеві.

З боку української сторони з гостями спілкувалися заступник голови Житомирської ОВА Віктор Градівський, начальниця Бердичівської РВА Людмила Димидюк, Бердичівський міський голова Сергій Орлюк. Питання реабілітації виходить в Україні нині на перший план, зазначили, насамперед. Причини зрозумілі: з поверненням із фронту військових з’являється необхідність їхнього психологічного, фізичного й медичного відновлення. Затребуваність профільних послуг зростатиме. Дуже важливо, акцентують увагу, українські посадовці, аби, отримавши якісну реабілітацію, чоловіки змогли повернутися до нормальної життєдіяльності на теренах Бердичева і Бердичівського району, беручи участь у відновленні й розвитку міста, регіону, країни.

Окрім військових, послугами реабілітаційного відділення зможуть скористатися й цивільні – з проблемами опорно-рухового апарату, після інсультів тощо. Звісно, відновлювальні процедури могли б отримувати й хворі діти. Вже здійснено перші кроки: у приміщенні, в якому розміститься реабілітаційне відділення, стартували ремонтні роботи.

Із 01 липня цього року, наголосили посадовці, відділення має розпочати надання послуг. Зі свого боку, підкреслили, українська сторона гарантує абсолютну прозорість у реалізації проєкту та готова докласти усіх зусиль, зробити можливе й неможливе, аби реабілітаційне відділення у лікарні з’явилося і ті, хто того потребує, почали відновлюватися.

В Естонії вже займалися реабілітацією українських військових та навчанням медиків з України, інформували представники ESTDEV. В їхньому центрі є кілька ідей щодо такого проєкту, і вони приїхали до Бердичева ознайомитися з деталями, з тим, як виглядає приміщення, в якому має функціонувати відділення. На меті – обговорити варіанти можливої співучасті та пересвідчитися, в якій мірі може йти мова про імплементацію даної ідеї.

Фахівців з Естонії ознайомили з ходом ремонтних робіт у майбутньому реабілітаційному відділенні, а також показали, як виглядає та працює приймальне відділення – власне, що ми маємо на сьогодні і чого прагнемо досягнути у кінцевому варіанті.

Між Естонією та Житомирщиною вже налагоджено тісну співпрацю, і вони задоволені її результатами, підтвердили фахівці ESTDEV. У свою чергу, Віктор Градівський, Людмила Димидюк та Сергій Орлюк висловили сподівання, що вищеозвучений проєкт стане ще одним успішним прикладом співробітництва.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *