Бердичів

міська рада

Татусів, котрі виховують своїх дітей самотужки, вшанували у Бердичеві

Дизайн-без-названия-5

У «помаранчевій» залі молодіжно-волонтерського центру «М-Формація» – дітвора, менше, ніж зазвичай, жіночих облич та більше, ніж зазвичай, облич чоловічих. А все тому, що влаштоване дійство відбувалося з нагоди Дня Батька, і запросили на нього шановних татусів.

До заходу, окрім організаторів із «М-Формації», долучилися заступниця міського голови Олена Петрівська, керуюча справами виконкому міської ради Лариса Котнюк, а також керівництво та представники управління сім’ї та соціального захисту населення.

Соціальні працівники прийшли до Центру невипадково, адже татусі, котрих запросили взяти участь у заході, – особливі. У кожного – доволі непроста доля, у кожного – своя історія. Об’єднувало чоловіків те, що своїх дітей вони виховують самотужки. У них немає дружин, а у дівчат та хлопчиків – матерів. Немає матерів, але є родина, є найближча людина поруч, яка зрощує, любить, оточує турботою, збирає до школи і зустрічає з неї, готує й годує, яка живе зі своєю дитиною одним життям. І ця людина – батько.

Якщо мама – то суворість, контроль, постійне нагадування про відповідальність, то батько – величезний згусток світла, радості й гарного настрою, обіймашки та поцілунки. Таким пам’ятає свого татуся Олена Петрівська. Згадує його з теплою посмішкою і зауважує, що такі само посмішки бачить нині у залі. А це значить, що батьки роблять все правильно. Нехай щастить їм у цьому, нехай щастить їхнім діточкам. Нехай щастить усім татусям, котрі нині на фронті стоять живим щитом проти агресора і щоби вони змогли воз’єднатися зі своїми найближчими у мирній, вільній Україні.

Чи здатна сформуватися людина повноцінно, коли у вихованні не бере участь батько?.. Згадуючи перші кроки у житті, ми часто говоримо про те, як трималися за сильну батьківську руку, будучи впевненими у тому, що нічого не загрожує, коли тато поруч. В Україні так є сторіччями: батько вчить мудрості, вчить шанувати свій рід, свою країну, берегти традиції. Зазвичай, батьки стримані в емоціях та не надто щедрі на слововиливи, їхня підтримка, на перший погляд, непомітна або сприймається як належне. Розуміння всього, що пов’язано з батьком, здебільшого приходить уже в зрілому віці. Часто, коли його вже немає поруч…

Втім, у головних героїв заходу все хороше – ще попереду. У татів, вважай, професійне свято, а значить день потрібно зробити таким, аби запам’ятався. Із цим в «М-Формації» проблем ніколи не було, тож зустріч із батьками і їхніми дітлахами тут наповнили піснями від «Краплинок» із Центру позашкілля та всілякими розвагами й майстер-класами.

Захід пройшов під патронатом міського голови Сергія Орлюка та за підтримки представників депутатського корпусу, тож приємним додатком до нього стали святкові подарунки.