Бердичів

міська рада

Читайте книжки та вчіть мови, і, можливо, на вашу честь відкриють завісу у Театрі на Європейській

DSC_0326-1

Його часто представляють як «англійського письменника та поляка за походженням, котрий народився в українському Бердичеві» – Джозефа Конрада. З нагоди 100-х роковин із дня смерті класика світової літератури на сцені бердичівського Театру на Європейській відбулася прем’єра вистави «Привідкрита завіса»: заглянути у світ уславленого письменника, познайомитися ближче з його творами і з ним самим глядачам запропонували артисти театральної студії Notes de Vita, що діє при БО «Кармель» та Костелі Босих кармелітів.  

Ще зеленим хлопцем він тикнув на мапі пальцем в Африку, заявивши: «Я тут буду!», розповідають про Конрада студійці. І дотримався слова. Враження, отримані на африканському континенті, складуть одну з основ творів Джозефа Конрада, виступивши взірцем повістевої англійської літератури.

Загалом, його життя нагадувало собою пригодницький роман, оповідає Notes de Vita. Головний герой цього роману шукав краще життя, відстоював при цьому ідеї та свободи рідної країни, а разом із тим намагався йти за мрією.

Незвичний світ, створений Конрадом, сколихнув весь світ. Можливо, ці мистецькі потрясіння продовжувалися б, припускають автори вистави, та у 1924-му році письменника не стало. Втім, нагадують, залишилася скарбниця його творів, в якій такий жаданий для себе скарб, може знайти кожен, хто шукає себе та свій власний шлях у цьому житті.

… І віднайти його, думається, буде куди легше, якщо скористатися порадою настоятеля Костелу Босих кармелітів отця Віталія Козака. Звучить вона просто: «Читайте книжки та вивчайте мови, і, хтозна, можливо, про вас говоритимуть у Бердичеві, як про Джозефа Конрада».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *