Питання безбар`єрності з початком повномасштабного вторгнення у нашій країні звучить все голосніше і продовжує набувати ваги. Адже результативність роботи, зокрема, залежить від сформованого комфортного та безбар’єрного робочого середовища.
У зв’язку з цим, НАДС підготовлено Методичні рекомендації з питань формування безбар’єрності на робочому місці в державних органах (наказ НАДС від 31.03.2023 року № 51-23) та Методичні рекомендації з питань формування безбар’єрності на робочому місці в органах місцевого самоврядування (наказ НАДС від 04.04.2023 року № 53-23).
Методичні рекомендації стануть корисними для фахівців з управління персоналом і керівникам в державних органах та органах місцевого самоврядування під час створення безперешкодного середовища, забезпечення рівних можливостей державним службовцям та посадовим особам місцевого самоврядування для належного виконання встановлених завдань і обов’язків, професійного та особистісного розвитку, кар’єрного росту.
Документи, серед іншого, містять:
- процедуру визначення стану безбар’єрності на робочому місці з відповідним алгоритмом дій;
- методологію проведення опитування визначення стану безбар’єрності на робочому місці та опрацювання його результатів, а також орієнтовний перелік запитань такого опитування;
- рекомендації при формуванні фізичної, цифрової та інформаційної безбар’єрності на робочому місці;
- рекомендації як інтегрувати принципи безбар’єрності в організаційну культуру органу;
- настанови щодо взаємодії з особами з інвалідністю та ще багато іншого.
За інформацією Житомирської ОВА