В гімназії №8 зібралися керівники навчальних закладів громади для проведення серпневої педагогічної конференції з підготовки до ефективного та, головне, безпечного наступного навчального року.
Захід розпочався з виступів вихованців ЦПО ім. О. Разумкова, які у своїх номерах висловили подяку воїнам і сподівання на швидке завершення війни. Участь у конференції взяли міський голова Сергій Орлюк, заступниця міського голови Олена Петрівська і секретар бердичівської міської ради Богдан Коляда. Вони приєдналися до слів вдячності захисникам і зауважили, що це також і подяка педагогам, адже саме українська школа виховує в дітях цінності гідності, сміливості й любові до Батьківщини та українців. Сергій Орлюк підкреслив, що підтримка освіти — це завжди надзвичайно важливо, особливо в такий час. Міська рада, запевнив, продовжуватиме робити все можливе для забезпечення якості освітнього процесу.
Міський голова нагородив очільників гімназій, ліцеїв та закладів дошкільної освіти подяками за напрямками: “Євроінтеграція освітнього середовища”, “Реалізація індивідуальної освітньої траєкторії педагогів”, “Партнерство заради дитини”, “Волонтерство як запорука Перемоги” та інших.
Тема цьогорічної конференції — “Безпечний освітній простір як чинник забезпечення якості освіти” — оголосила начальниця управління освіти й науки Валентина Адаменко. Вона нагадала, що на сьогодні це поняття охоплює не лише створення укриттів, облаштування класів безпеки, швидку реакцію на сигнали “Повітряної тривоги” та інші аспекти, продиктовані воєнним часом. Безпека включає також протидію булінгу, психологічну підтримку, чистий інформаційний простір тощо.
Освітяни взяли участь у воркшопі “Протокол безпеки”, який включав інтерактивне проходження тесту з поясненнями відповідей від головних спеціалістів управління освіти і науки Валентини Пономарчук і Тетяни Осадчук.
Побували також на психологічному тренінгу “Психологічна безпека освітнього середовища як фактор формування ментального здоров’я учнів і педагогів”, від психологині міського Центру професійного розвитку педагогічних працівників (ЦПРПП). Педагоги поділилися своїм розумінням таких понять, як “життя”, “безпека”, “ресурс”, “травма”. Практична частина тренінгу включала вправи з тімбілдингу, долання стресових ситуацій через творчість та психотерапію за допомогою метафоричних карток. Зі слів учасників тренінгу, вони дізналися багато нового про психоемоційну сферу життя та отримали новий досвід в приємному оточенні своїх колег.
Оцінка стану постраждалого, масаж серця, зупинка кровотечі, прийом Геймліха — всі ці знання можуть допомогти врятувати життя. Освітяни повернулися до здобуття або, краще сказати, закріплення необхідних для всіх вчителів знань із надання першої невідкладної домедичної допомоги. Швидкий курс провели студенти Бердичівського медичного коледжу.
Фахівці ДСНС запросили приєднатися до інформаційного спойлера “Клас безпеки: крокуємо до безпечного майбутнього разом!”. Начальник Бердичівського районного управління ГУ ДСНС України Володимир Рейко та заступник начальника відділу організації наглядово-профілактичної роботи Бердичівського районного управління ГУ ДСНС В’ячеслав Олішевський інформували керівників закладів освіти щодо нововведень у викладанні мінної небезпеки.
Всі учасники конференції отримали кейс освітньої безпеки з необхідними QR-кодами, що надають доступ до напрацювань колег з міста та всієї України для забезпечення комфортного та успішного навчання дітей у новому навчальному році.
Зустріч була дуже змістовною і приємною, — діляться освітяни. Вони готові з новими силами приступити до праці для того, щоб продовжувати надавати дітям якісні знання, виховувати свідому українську націю та пришвидшувати перемогу України.