Протягом 10 днів учні Бердичівської міської гімназії №2 та Бердичівського міського ліцею №15 здійснили поїздку до міста Ченстохова в Польщі у рамках співпраці освітніх закладів Бердичева та Ченстохова. У делегацію ввійшло 17 дітей і 4 супроводжуючих викладачів. Серед учасників були відмінники, зокрема переможці олімпіад з польської мови, а також діти, чиї батьки зараз захищають Україну. За цей час бердичівські школярі занурилися в культурне й історичне середовище Польщі через різноманітні заходи та активності.
Їх подорож розпочалася з відвідин району Ракув. Мандрівники відчули атмосферу стародавнього міста, доторкнулись до культурної та історичної спадщини цього живописного місця.
Під час екскурсії до економічного ліцею школярам запропонували взяти участь у спортивних змаганнях, розгорнулася справжня боротьба за перемогу. За словами школярів, особливо захопливим був міні-гольф.
На наступний день після активних змагань дітей запросили на відпочинок до басейну, де вони змогли насолодитися водними розвагами.
Офіційною частиною туру стала зустріч з представниками влади Ченстохова. Працівники мерії привітали представників бердичівської молоді та вручили пам’ятні подарунки.
На цьому пригоди не закінчилися – відвідування міської Ратуші стало наступною цікавою сходинкою мандрівки. Там бердичівські школярі продемонстрували свої таланти і заслужили схвальні оплески.
Учні прогулялись алеєю Пресвятої Богородиці, насолоджуючись унікальною атмосферою та історичними пам’ятками.
У Музеї залізної руди делегація занурилася в світ геології, дізнавшись багато нової інформації про процеси утворення залізних руд, їх видобуток і значення для розвитку регіону.
Замок Ольштин з його середньовічними таємницями став справжньою подорожжю в минуле, заворожуючи юних мандрівників величчю архітектури й історичними артефактами.
Цікавою пригодою стала поїздка на родинну ферму “Стефанувка”. Зі слів учасників, таке близьке спілкування з тваринами принесло масу задоволення і вражень. Окрім того, на фермі учні взяли участь у майстер-класі з флористики. Рукотворні шедеври, створені дітьми, стали справжнім вираженням їхньої творчої уяви.
Далі шлях привів їх до Ясної Гури, відвідування величного монастиря дало можливість насолодитися неперевершеними видами і дослідити культурний спадок місцевої святині.
У Музеї Польщі і Східних Кресів учасники відмітили, що особливо цікаво було дізнатись про дотичність історії України й Польщі.
Завершення подорожі позначилося активним відпочинком у парку та водними розвагами.
Спілкування з начальником відділу освіти Рафалом Пьотровські, директором бурси Ренатою Кристек і директором економічного ліцею Матчеєм Тшемєлєм стали уособленням дружньої гостинності і підтримки.
Члени бердичівської делегації висловлюють щиру подяку за гостинність, турботу та незабутні враження. Їх захоплення від пізнавальних екскурсій і щирого спілкування залишиться в пам’яті надовго, — кажуть школярі. Особливу подяку за активну підтримку та сприяння в організації поїздки учасники туру висловлюють міському голові Сергію Орлюку і тим членам його команди, котрі активно працюють над розвитком зовнішніх відносин, співпраці між Бердичевом та іноземними партнерами, а також просуванням бердичівської громади на міжнародній арені.