Бердичівські депутати відпрацювали 52 чергову сесію. На початку засідання дещо підкорегували Порядок денний, доповнивши той кількома новими, попередньо запропонованими, проєктами та проголосувавши за виключення двох проєктів – про передачу майна розформованого ДФТГ «БЕРДОС» виконкому міської ради (документ відправили на доопрацювання) та про надання дозволу на списання роботизованих відеокамер.
Затвердивши оновлений Порядок денний, народні обранці, насамперед, внесли зміни до Стратегії розвитку бердичівської громади на період до 2027 року та затвердили звіт про результати моніторингу Плану заходів на 2024-2027 роки з реалізації вищезгаданої Стратегії.
Далі слідувало голосування за зміни до низки галузевих програм – розвитку галузі фізичної культури і спорту, освітянської, медичної та галузі ЖКГ.
Із метою сплати внеску у розмірі 10% від суми кредиту по спецпрограмі з фінансування проєктних, монтажних та пуско-налагоджувальних робіт зі встановлення 5 (п’яти) когенераційних установок на котельнях м. Бердичева підприємством «Бердичівтеплоенерго» вирішено спрямувати 1,5 млн. грн. на погашення різниці у тарифах.
Загалом, про зміни у бюджеті, викликані, у свою чергу, змінами у програмах, інформувала начальниця фінансового управління міської ради Олена Геденач. Так, зокрема, буде збільшено доходну та видаткову частину загального фонду бюджету громади на виконання Комплексної програми забезпечення пожежної та техногенної безпеки, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій. Бердичівська громада спрямує рятувальникам 500,0 тис. грн. на придбання засобів бронезахисту та пожежних рукавів.
Управління освіти і науки отримає 95,0 тис. грн. для оплати видатків за розвантаження, приймання, сортування, зберігання та облік підручників, навчально-методичної літератури для місцевих закладів освіти.
12,1 тис. грн., передбачені рішенням Семенівської сільської ради на відшкодування витрат для реабілітації дітей з інвалідністю, буде направлено КУ «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю».
На виконання галузевої Програми ЖКГ збільшено видаткову частину на суму 85,0 тис. грн. для встановлення оціночної вартості технічного звіту про стан гідроспоруди на р. Гнилоп’ять.
18,8 тис. грн. спрямують на посилення огорожі футбольного майданчика, що на провулку Пляжному.
Рішенням депутатів затверджено Програму з облаштування осередків для викладання навчального предмета «Захист України» у Бердичівському фаховому коледжі промисловості, економіки та права, а також у Бердичівському професійному будівельному ліцеї. Видатки бюджету громади на ці цілі складуть 500,0 тис. грн. (БФКПЕП – 300,0 тис. грн. та БПБЛ – 200 тис. грн.).
У зв’язку з тим, що запропоновані зміни до Програми регулювання чисельності безпритульних та безпородних тварин на території бердичівської громади не знайшли на цій сесії необхідної для прийняття кількості голосів, видаткову та дохідну частини бюджету зменшать на 400,0 тис. грн. (саме таку суму розробники проєкту пропонували спрямувати на надання поточних трансфертів на забезпечення сприятливих умов для співіснування людей і тварин).
Не знайшов загальної підтримки народних обранців і проєкт, що стосувався створення Наглядової ради у КНП «Бердичівська міська лікарня».
У Бердичеві не ділитимуть дітей пільгових категорій на місцевих та немісцевих. Цей факт зафіксовано у рішенні, пов’язаному з внесенням змін до місцевої цільової Програми соціальної підтримки дітей, пільгових категорій, які, відповідно до чинного законодавства, мають право на безплатне харчування у закладах загальної середньої освіти. Безкоштовно харчуватимуть і тих, хто зареєстрований на території Бердичівської МТГ, і тих, хто не зареєстрований. Окрім того, плату за харчування на стягуватимуть з учнів початкової школи, батьки яких воювали чи воюють нині з російськими агресорами.
10 мешканців громади отримають матеріальну допомогу на лікування важких хвороб, що загрожують їхньому життю. Загальна сума допомоги складе 60,0 тис. грн.
Затвердження документації та передача земельної ділянки в оренду, припинення права користування ділянкою, продовження договорів сервітутного користування, передача ділянок у власність та в оренду – решта розглянутих на сесії проєктів рішень була здебільшого пов’язана з земельними відносинами.