Бердичів

міська рада

«… бо боряться й вірять в Життя і в Вітчизну»: у Бердичеві відзначили День рятівника

DSC_0018-8

«Ці люди міцні, як столітній дуб.

І вітер війни не ослабить їх дух.

І витримають вони будь-які катаклізми,

Бо боряться й вірять в Життя і в Вітчизну»…

У Бердичеві вшанували представників професії, що її, як вважається, обирають не заради слави та нагород, а за покликом серця: із професійним святом – Днем рятівника – вітали працівників районного управління ГУ ДСНС України у Житомирській області, міської комунальної аварійно-рятувальної служби, міської комунальної пошуково-рятувальної служби на воді.  

Традиційно ця подія збирає разом керівників Бердичівщини та бердичівської громади, очільників громад Бердичівського району, народних обранців, представників галузі культури тощо. Усі вони у своїх виступах засвідчують незламність та мужність місцевих рятівників – тих, хто разом з усіма українцями наближають спільну перемогу та повертають мир і спокій людям.

Ось уже 16 років, як їхню службу припинили позиціонувати суто як пожежну, нагадав начальник управління Володимир Рейко. І справді: вони не лише боряться з вогнем, до їхніх обов’язків входить попередження й ліквідація усього того лиха, яке носить назву «надзвичайна ситуація». У людей здебільшого працівники управління асоціюються з одним – надією на порятунок, констатує Володимир Рейко, і очолюваний ним колектив намагається відповідати очікуванням жителів міста та району. А задля цього потрібно весь час перебувати у бойовій готовності та невпинно самовдосконалюватися. Що ж, бердичівські рятівники виконують це завдання на «відмінно».

Ба більше, вони опанували діяльність, пов’язану з покращенням умов своєї роботи: для цього довелося стати і мулярами, і плиточниками, і штукатурами. Коли треба, вони – автомеханіки, коли треба – будівельники. Впоратися можуть практично будь з чим, підсумовує начальник управління. Найважче – то побороти людське горе й біду, що приносять із собою надзвичайні ситуації. Тож без самовідданості у цій професії навряд чи обійтись. І вони продовжуватимуть так само віддано й професійно запобігати, рятувати, допомагати.

Доки Сили оборони захищають Україну й українців на фронті, рятівники забезпечують захист людей тут, у тилу, зазначає міський голова Сергій Орлюк. До них дзвонять, не дивлячись на час доби, дзвонять, коли важче вже немає куди, коли «надзвичайно». І ці чоловіки та жінки роблять свою роботу. Без них – ніяк. Епітетів на адресу рятівників можна підбирати десятки: Сергій Орлюк воліє називати їх «справжніми».

«Тримаймося разом усі, бо ще треба зробити багато:

Країну з руїн відродити і прихисток ближньому дати…»

Зі святом, шановні рятівники!