Міст, що на вулиці Ринковій (його часто називають Чуднівським), руйнується. Про це міський голова Сергій Орлюк інформував членів комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на позачерговому засіданні.
Ним особисто за участі фахівців управління ЖКГ та комунальників було здійснено огляд об’єкта. Оглянувши, дійшли висновку, що, коли проїзна частина моста, якою рухається транспорт, знаходиться у більш-менш пристойному стані і може прослужити ще деякий час, то ділянки, призначені для пішоходів, – в аварійному стані.
Оцінку Сергія Орлюка підтверджує спеціаліст із технічного нагляду Олег Тищенко. Що з одного боку, що з іншого, констатує, балки відокремилися і одна з них будь-якого моменту може рухнути вниз. Згідно комісійного Акту обстеження, зокрема, спостерігається значне пошкодження бетону на опорах моста, часткове відшарування захисного шару бетону, оголення та корозія арматури, значне зміщення та нахил бетонного перекриття, відшарування пішохідної зони.
Комісія встановила, що міст знаходиться в аварійному стані та потребує термінових заходів для запобігання подальшому руйнуванню. Продовження його експлуатації без проведення капітального ремонту становить загрозу для безпеки руху і навколишніх інженерних мереж, зокрема газових. Як наслідок, члени комісії надали низку рекомендацій, серед яких:
- Негайно обмежити рух транспорту через міст до проведення ремонтних робіт.
- Розробити та затвердити проєкт капітального ремонту моста.
- Провести технічний огляд та ремонт газової мережі, що проходить через міст, спільно зі Службою автомобільних доріг.
Свою оцінку необхідності проведення першочергових аварійно-невідкладних робіт на проблемних ділянках моста озвучили й інші члени комісії з питань ТЕБ та НС. За результатами обговорення, дано низку доручень профільним фахівцям. Так, зокрема, вирішено:
- Визнати дану ситуацію надзвичайною;
- Підготувати звернення до служби відновлення та розвитку інфраструктури в Житомирській області та до Житомирської ОВА;
- Забезпечити детальний огляд мосту та замовлення оцінки технічного стану споруди;
- Створити робочу групу у складі представників усіх зацікавлених сторін для постійного моніторингу стану мосту та координації дій щодо його ремонту;
- Забезпечити встановлення тимчасових дорожніх знаків, що обмежують швидкість руху та попереджають про небезпеку;
- Забезпечити ефективну взаємодію служб, які мають бути залучені до ліквідації наслідків на випадок можливих надзвичайних ситуацій;
- Надати пропозиції щодо виділення коштів для ліквідації надзвичайної ситуації.