Безпідставне, на їхнє переконання, зменшення субвенції удвічі, починаючи з червня місяця, значно погіршило фінансовий стан, який і так був вкрай скрутним через невідповідність діючого тарифу. Виникає занепокоєння, як діятимуть перевезення та житимуть їхні підприємства у зимовий період, коли мають збільшитися ціни на газ та на електроенергію.
Якщо питання надання субвенції за пільгові перевезення залишиться невирішеним, з 01 жовтня вони вимушені будуть скоротити кількість рейсів на низці маршрутів. Деякі маршрути припинять існування.
Із колективним зверненням до Сергія Орлюка звернулися місцеві перевізники. Міським головою була скликана нарада за участі керівників профільних підрозділів міської ради, депутатів, представників управління сім’ї та соціального захисту населення. Обговорювали дану ситуацію, випрацьовували шляхи виходу з неї. Ситуація непроста, констатує міський голова, адже з урахуванням воєнного часу громада вимушена суттєво урізати видатки на різні сфери життєдіяльності – освіту, медицину тощо. Аби закрити питання з перевізниками до кінця року, необхідно кошти у розмірі близько 4,0 млн. грн. Створити комунальне підприємство у сфері перевезень? Рахували. Потрібно близько 120,0 млн. грн.
Тим часом перевізники вже попереджають про суттєве скорочення рейсів на маршрутах №2, № 4а, №8а, № 9, № 12. Маршрут № 3а припиняє роботу взагалі, № 7а працюватиме лише у вихідні до 15:50.
Вони розуміють усю серйозність власних дій та наслідків, що можуть виникнути у результаті, констатують перевізники у зверненні, але їхній фінансовий стан, стверджують, не дозволяє далі працювати в існуючому режимі.