У День української писемності – день, коли вчергове згадуємо про історію боротьби за право говорити, писати, творити рідною українською мовою – бердичівляни долучилися до Всеукраїнського радіодиктанту.
Рівно 25 років минуло з того моменту, коли було започатковано акцію, що перетворилася на чи не наймасовіший україномовний флешмоб. Сьогодні він вважається одним із символів стійкості українців, адже українською пишуть на фронті, в укриттях, в евакуації, на окупованих територіях.
Радіодиктант-2024 отримав назву «Магія голосу», його авторкою виступила письменниця Оксана Забужко, а текст начитував письменник, музикант, екоактивіст, військовий Павло Вишебаба.
Однією з локацій у Бердичеві, де долучилися до написання диктанту, виступила дитяча бібліотека. Зі слів міського голови Сергія Орлюка, котрий привітав учасників всеукраїнської акції, бібліотека є невіддільною від мови, а у випадку з бердичівською громадою, і дитяча бібліотека як одна з філій Публічної бібліотеки, і, загалом, сама Публічна бібліотека є окремою сторінкою в життєдіяльності громади. У бібліозакладах змогли органічно поєднати служіння Книзі та служіння своїй громаді, охоплюючи абсолютно різні верстви населення.
Мова має значення, підкреслив у своєму виступі міський голова. Вона є невід’ємною частиною нації, і важливість її розвитку у сучасному суспільстві важко переоцінити. Сергій Орлюк побажав учасникам радіодиктанту успіху і нагородив Подяками Бердичівської міської ради Тетяну Наконечну та Марію Шунякову. Свого часу міський голова виступив з ініціативою відзначення переможців «читацьких рекордів» – найактивніших читачів громади-рекордсменів за кількістю прочитаних книг. І ось підведено перші підсумки: у категорії «Дорослі» переможницею було визнано пані Тетяну, а Марія, у свою чергу, виборола звання рекордсменки у читанні книжок у категорії «Діти».