Бердичів

міська рада

У рамках проєкту “Рада Європи: громадська участь” з робочою поїздкою побував в Австрії секретар Бердичівської міської ради Богдан Коляда

461786678_1738615260222405_8293106070349664935_n-1

У межах навчального візиту, організованого проєктом Рада Європи: громадська участь робочу поїздку до Австрії здійснив секретар Бердичівської міської ради Богдан Коляда. Посадовець увійшов до делегації, що складалася з десяти представників органів місцевого самоврядування та громадських організацій з шести громад України. Разом із колегами, інформує Богдан Коляда, він мав нагоду дізнатись багато нової корисної інформації, перейняти досвід європейських парламентарів щодо кращих впроваджених ними практик громадської участі.

Неодноразово наголошуючи на необхідності залучати громадян до активної участі в самоврядуванні на місцях, нагадує секретар міськради, він брав участь у численних тематичних заходах РЄ офлайн та онлайн з метою активізувати жителів Бердичева – не лише у написанні пропозицій у соцмережах, а й у здійсненні ними реальних кроків із втілення цих пропозицій та ідей у тандемі з однодумцями і місцевою владою.

Перша зустріч у рамках проєкту «РЄ: громадська участь», розповідає Богдан Коляда, відбулась у місті Bregenz. В земельному Парламенті президент Форарльбергу Геральд Зондереггер розповів про політичний і адміністративний устрій Австрії, особливості регіону та розвиток місцевої громадської участі. Голова Офісу з питань майбутнього Міхаель Ледерер навів приклади успішного досвіду Громадських асамблей міста, окресливши особливості, виклики та переваги впровадження рад громад, а також інші способи залучення мешканців до вирішення важливих для муніципалітету питань.

Підсумки дня підбивали під час візиту до округу Wolfurt , де мер Франциска Гаттлер спільно з колегами розповіли про пілотний запуск громадського бюджету Офісом волонтерства та участі, інтерактивно продемонструвавши один із способів залучення громадян.

У Salzburg, Austria другого дня відвідали Палац Мірабель Mirabell Palace , у стінах якого представники Офісу Департаменту просторового планування поділились з присутніми своїми способами та досвідом громадян у сфері просторового планування міста.

Приклади організації роботи громадських рад та напрацювання урбаністичних проєктів у співпраці з мешканцями навела Лаура Грубер, а результати проведення Громадських асамблей Зальцбурга щодо просторового розвитку оприлюднив її колега Крістіан Гербінгер.

Третій і четвертий дні навчання пройшли у Відні. Окремо Богдан Коляда відзначає презентацію учасницького проєкту «Мільйон для дітей та молоді» молодіжним центром Wienxtra, в рамках якого діти пропонують та голосують за ідеї, що покращують життя в їхніх громадах. Протягом свого дворічного існування, завдяки проєкту проведено 700 заходів, розглянуто 70 проєктів та імплементовано 10. Участь у голосуваннях загалом взяли 22 тисячі дітей та підлітків.

З проєктом «Майстерня демократії» ознайомились під час зустрічі з представниками департаменту міжнародної співпраці у Österreichisches Parlament Парламенті Відня, їхніми напрацюваннями з даного напрямку, проведенням воркшопів, присвячених роботі парламенту, семінарів для початкових та середніх шкіл, ПТУ, тематичних учнівських форумів. З 2007 року завдяки «Майстерні демократії» залучено до громадської участі понад 12 тисяч дітей та проведено 550 воркшопів.

Зустріч із ГО, мета яких посилити участь австрійської громади, теж було проведено у Віденському Парламенті. Представники «Європейської столиці демократії» розповіли про місцеві досягнення щодо залучення громадян до прийняття рішень.

Говорили про залучення мешканців до просторового розвитку району і співпрацю з «Кліматичною командою» Відня з головою району Оттакрінг, зокрема про спільні дії та зусилля влади і громадян, спрямовані на покращення клімату. Віденську стратегію розвитку демократії, робота над якою ще триває, презентували у Stadt Wien міській Ратуші.

Члени української делегації під час спілкування з також мали змогу розповісти про таку роботу у своїх громадах. Бердичівська міська рада має позитивні напрацювання і активно співпрацює з РЄ, нагадує секретар міськради, тож він поділився набутим досвідом та планами, наголосивши при цьому, що участь України ускладнена жорстокими реаліями сьогодення, адже впровадження проєктів та робота над майбутнім громад проходять під час війни.

Але навіть попри труднощі і виклики, підкреслив, є рух уперед, є навчання і розвиток, за що посадовець принагідно подякував Раді Європи, українським та закордонним колегам, кураторам – кожному, хто допомагає бердичівській громаді ставати кращою, може слугувати для неї прикладом, стимулює до розвитку та підтримує ініціативи.