Починаючи з 01-го вересня, Бердичівський міський ліцей № 15 проводить навчання десятикласників громади у спеціально облаштованому осередку для опанування предмета «Захист України».
З нагоди Свята Гідності та Свободи до осередку запросили міського голову Сергія Орлюка, випускників ліцею, які захищають українську державу у складі Сил оборони України, представників Бердичівського РУ ГУ ДСНС України у Житомирській області, волонтерів. Почесними гостями заходу стали члени делегації з польського міста-партнера Ченстохова, очолюваної начальником відділу освіти паном Rafał Piotrowski.
Візит польських освітян проходить у рамках партнерського співробітництва Бердичева та Ченстохова, а ліцей № 15, нагадаємо, має підписаний договір про співпрацю з тамтешнім Економічним ліцеєм.
До складу польської делегації, окрім Rafał Piotrowski, увійшли директор Психолого-педагогічного консультаційного центру пан Rafał Dziwis та представниця Zgromadzenia sióstr Św. Józefa сестра Milena Banach. Гості, з-поміж іншого, привезли Різдвяні подарунки для здобувачів освіти бердичівської громади.
Воїн, який йде на фронт захищати Батьківщину та Свободу, робить це через те, що має істинну Гідність, констатував у своєму виступі Сергій Орлюк. Міський голова нагадав, що Майдан 2013/2014 років виник не за один день: Україна перебувала в рабстві багато десятиріч, а там, де є рабство, де немає свободи, важко зберегти гідність. Та українці її зберегли. З 1991 року пройшов не один Майдан: свого часу зі своїми вимогами виходили шахтарі, вчителі, лікарі, а у 2013/2014 — вийшли мало не всі. Тому що тодішня влада зробила вибір за людей. Та народ розумів, що таке свобода і воля, державність, мова. Тож сталося так, що історія Майдану стала історією Гідності та Свободи України.
Неодноразово від виступаючих звучали слова вдячності та шани на адресу воїнів Сил оборони України. А протоієрею ПЦУ отцю Костянтину Карпенку як волонтеру вручили бойовий дрон для передачі на передову.
Директорка ліцею Ванда Івасюк подякувала Сергію Орлюку, депутатам міської ради та управлінню освіти і науки за фінансування на обладнання осередку у розмірі 1,3 мільйона гривень, а також – депутатці обласної ради Людмилі Кицак, яка, за співфінансування громади, виділила на ці цілі 300 тисяч гривень.
Усіх присутніх запросили оглянути одну з чотирьох кімнат осередку — кімнату дронів. Решта кімнат знаходиться наразі в процесі облаштування.
Попри нелегкий час приємно відчувати підтримку й увагу польських друзів та партнерів і гостинно приймати їх у себе в закладі, засвідчили, зустрічаючи гостей, у міській гуманітарній гімназії № 2.
Зустріч розпочалася із Хвилини мовчання та покладання квітів до гімназійного меморіалу. Представникам Ченстохова презентували постановку “Подорож містами світу”, під час якої учні продемонстрували знання з англійської, іспанської, польської мов.
Завершальною частиною івенту став обмін символічними подарунками та відзначення паном Рафалом обдарованих гімназистів.
Директорка гімназії Ірина Толочко подякувала високоповажній делегації за візит та обговорила перспективи подальшої співпраці.
Після чого Rafał Piotrowski разом із колегами відвідали Центр надання соціальних послуг: у закладі вони передали гуманітарну допомогу (продукти харчування) для потреб підопічних закладу.