У День пам’яті жертв голодоморів біля Меморіалу закатованим голодом українців пам’ять жертв свідомого геноциду, влаштованого сталінським режимом, вшанували міський голова Сергій Орлюк, перший заступник начальника Бердичівської РВА Сергій Бакуменко, представники міської та районної рад, громадськість Бердичева.
Український народ вже втретє згадує про убієнних голодом співвітчизників протягом повномасштабної війни росії проти України — такої ж злочинної та геноцидної, як і події масових штучних голодоморів 1932-1933, 1921-1923 та 1946-1947 років, нагадали організатори зібрання.
За переконанням Сергія Орлюка, сьогодні рашисти, як і їхні попередники з минулого століття, застосовують проти українців методи геноциду: терор мирного населення, ракетні удари по цивільних об’єктах, бомбардування районів житлових забудов, масові вбивства, катування та викрадення людей, депортації, воєнні облоги й зумисні напади на евакуаційні шляхи. Таке кричуще й демонстративне порушення законів та звичаїв ведення війни чітко засвідчує, що головне прагнення ворога — знищити українців як самобутній народ, поховати українську культуру та мову, державність та ідентичність під тонами брухту й уламків.
У радянському союзі не лише замовчували, а й категорично забороняли будь-яке поширення фактів про голодомори і про причетність комуністичної влади до їх скоєння, зазначає Бердичівський міський голова. Та висвітленню сучасної війни теперішній російській владі завадити не вдалося. Понад те: вже 28 країн світу та ряд міжнародних організацій офіційно визнали Голодомор в Україні 1932-1933 років актом геноциду, а в умовах боротьби проти росії Україну підтримують партнери з усього світу.
Факти про використання комуністами голоду як інструмента вчинення геноциду мають стати чинником для загального згуртування усієї цивілізованої спільноти, аби не допустити здійснення подібного злочину у майбутньому будь-де у світі, вважає Сергій Орлюк.
Учасники зібрання закликають жителів Бердичівщини долучитися сьогодні о 16 годині до загальнонаціональної Хвилини мовчання та одразу після неї — до акції «Запали свічку».