Підтримати, допомогти, проконсультувати, надати ту чи іншу послугу, коли людині дуже складно… Зробити все можливе, аби покращити якість життя… Зрештою, захистити… Робота – не з простих, і, якщо всередині тебе відсутній певний набор чеснот, мабуть, краще себе у ній не пробувати, а у переліку професій поставити навпроти словосполучення «соціальний працівник» жирну риску.
Першої неділі листопада своє професійне свято відзначають ті, у кого вийшло. Ті, для кого, насамперед, співпереживання іншій людині – невід’ємна складова душевної конституції. Працівники соціальної сфери.
Із цієї нагоди міський голова Сергій Орлюк та заступниця міського голови Олена Петрівська відвідали колективи установ та закладів, в яких займаються наданням соціальних послуг та підтримки:
- Міську службу у справах дітей (керівниця Вікторія Осіпова);
- Управління сім’ї та соціального захисту населення (керівниця Наталія Омельянчук);
- Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю (керівниця Наталія Івасюк);
- Центр надання соціальних послуг (керівниця Людмила Колесник);
- Бердичівську міську організацію Товариства Червоного Хреста України (керівниця Наталія Гавриловська);
- Міський підрозділ Пенсійного фонду України (керівниця Надія Пихир).
Пересічній людині часто доволі важко усвідомити до кінця, чим займаються соціальні працівники, зауважує Сергій Орлюк, що являють собою, наприклад, робота з тими, хто опинилися у складних життєвих ситуаціях, як це – займатися реабілітацією дитини з інвалідністю, сприяти соціальній адаптації та інтеграції переселенців і ветеранів, доглядати за людьми глибоко шанованого віку та за особами з обмеженими фізичними можливостями, працювати з постраждалими від домашнього насильства, постійно надавати допомогу медикаментами, продуктами харчування, одягом тощо.
Зрозуміло, що соціальна робота – то, перш за все, відповідальність, зазначає міський голова. Що працюючи у цій сфері, необхідно докладати значних фізичних сил та енергії. Але, знову таки, фізична спроможність при порожній душі – чи не головний маркер непридатності у цій діяльності.
І Сергій Орлюк, і Олена Петрівська з приємністю констатують: соціальна сфера у громаді представлена кваліфікованими, професійними фахівцями. Відданими своїй справі, людяними, емпатійними. Які, глибоко переживаючи війну самі, допомагають якомога менше відчувати її іншим. Які прагнуть поставити на ноги тих, хто цього потребує, у прямому сенсі та ментально. Нічого не залишаючи про запас.
Очільники громади щиро дякують соціальним працівникам за роботу. Нехай якомога швидше переможно закінчиться війна, нехай дякують люди і те, чому присвятили життя, приноситиме задоволення. Зі святом!
Висловлюється вдячність мережі “Іжак” за надані солодощі.