Станом на 01.10.2024 на об’єктах залізничної інфраструктури регіональної філії, внаслідок наїзду залізничним рухомим складом, падіння з нього, ураження електричним струмом отримали травми різного ступеню тяжкості 102 громадянина України, з яких 70 осіб із смертельним наслідком. Про це інформує АТ “Укрзалізниця”.
Електрострумом уражено 6 громадян, з них 2 зі смертельним наслідком. За звітний період травмовано 9 дітей віком до 16 років, в тому числі 5 – смертельно. За аналогічний період 2023 року на регіональній філії, було травмовано 76 громадян України, з яких 51 особу із смертельним наслідком. Електрострумом уражено 8 громадян, з них 3 – смертельно. Травмовано 8 дітей віком до 16 років, в тому числі 3 – смертельно.
Кількість випадків травмувань у 2024 році у порівнянні з 2023 роком збільшилася на 34,2 % (26 осіб), а смертельного травмування збільшилася на 37,2 % (19 осіб). Із загальної кількості травмованих у 2024 році громадян, в межах Житомирської області отримали травми різного ступеню тяжкості 8 громадян, з яких 5 осіб із смертельним наслідком.
Залізничний транспорт є невід’ємною частиною нашого життя. Але не всі громадяни пам’ятають про те, що залізниця є зоною підвищеної небезпеки та потребує пильності та уваги. Деякі громадяни, нехтуючи Правилами безпеки громадян на залізничному транспорті України, наражають на небезпеку себе та оточуючих, а також змушують машиністів локомотивів вдаватися до екстреного гальмування та зупинки поїзду порушуючи графік руху поїздів, а найголовніше, може привести до аварії та нещасних випадків.
Проаналізувавши допущені у 2024 році нещасні випадки, було встановлено, що усі випадки травмувань сталися в місцях, заборонених для проходу громадян. Суспільно небезпечні наслідки настали через порушення потерпілими Правил безпеки громадян на залізничному транспорті України, в тому числі, ймовірного скоєння самогубства (відповідно до пояснень машиніста та помічника машиніста).
За кожним з цих випадків – людське горе, а цього можна було б уникнути, аби громадяни дотримувалися простих вимог викладених у Правилах безпеки громадян на залізничному транспорті України, розроблених спеціалістами Міністерства транспорту України, які є обов’язковими для всіх без винятку громадян.
За інформацією АТ “Укрзалізниця”