Бердичів

міська рада

У громаді триває щорічна Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

20211126_1796_0201fff1-1a8a-779x446-1

На території Бердичівської міської територіальної громади триває щорічна Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Вона покликана вкотре привернути увагу мешканців громади до масштабу проблеми домашнього насильства, жорстокого поводження з дітьми, торгівлі людьми, а також інформувати людей про причини та наслідки цих явищ.

Згадаємо, що основні організаційно-правові засади запобігання та протидії домашньому насильству визначено Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» (далі – Закон). Дія цього Закону поширюється, незалежно від спільного проживання, на наступних осіб, зокрема:

  • подружжя (в тому числі колишнє);
  • мати (батько) або діти одного з подружжя (колишнього подружжя);
  • особи, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у шлюбі між собою, їхні батьки та діти;
  • інші родичі, інші особи, які пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки, за умови спільного проживання.

Законом визначено, що домашнє насильство – вчинене діяння кривдника (дія або бездіяльність) стосовно постраждалої особи у  фізичній, сексуальній, психологічній або економічній формах, а також погрози вчинення таких діянь. Місце скоєння –  сім’я чи в межах місця проживання зазначених осіб, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа.

Статтями 24-26, 28 Закону передбачено, що до кривдника можуть бути застосовані спеціальні заходи щодо протидії домашньому насильству:

  • працівники уповноваженого підрозділу органів Національної поліції України можуть зобов’язати кривдника (до 10 діб) залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи; заборонити входити до оселі такої особи та контактувати з нею (терміновий заборонний припис);
  • в окремих випадках стосовно кривдника судом може бути видано обмежувальний припис на строк від одного до шести місяців, спрямований на захист прав постраждалої від домашнього насильства особи;
  • кривдника може бути направлено судом на проходження програми для кривдників на строк від трьох місяців до одного року у випадках, передбачених законодавством.

Кривдник, який порушив вимоги спеціальних заходів щодо протидії домашньому насильству, несе відповідальність відповідно до законодавства. Зокрема, в окремих випадках, за вчинення домашнього насильства передбачено адміністративну (ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення)  та кримінальну (ст.126-1 Кримінального кодексу України) відповідальність.

З метою надання повної та своєчасної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, перебувають в складних життєвих обставинах, потребують отримання первинної підтримки, консультування,  на території Бердичівської міської територіальної громади, на базі Комунальної Установи «Центр надання соціальних послуг» Бердичівської міської ради:

  • працює спеціалізована служба первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі (м. Бердичів, вул. Героїв України,17, графік роботи:  пн-пт/ 08-17.00, тел.: +38(068) 751 72 56).

Управління сім’ї та соціального захисту населення Бердичівської міської ради