Бердичів

міська рада

Безбар’єрність: інтерактивний симулятор до освітнього серіалу «Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія»

Дизайн без названия

У кожного серед друзів та рідних є ветерани та ветеранки. У багатьох — знайомі, які пережили полон. На чиїсь сім’ї тільки чекає щастя звільнення, і тут особливо важливо пам’ятати: неволя змінює людей. Спілкуватися з гідністю, правильно проявити емпатію, уникати болючих помилок — усьому цьому треба вчитися.

Спробуймо разом. Уявіть, що ваш колега був у полоні півтора роки і ось раптово ви зустрічаєтеся на вулиці. Як необхідно взаємодіяти?

Привітатися, спитати як справи, коли повернеться на роботу. Поговорити про останні новини, погоду, спільних друзів?

Обов’язково міцно обійняти? Адже в полоні до колеги навряд хтось ставився дружньо.

Говорити про полон як про щось незначне, щоб людині було легше сприймати цей досвід? І ставити питання, аби дати змогу виговоритись?

Отримати пояснення щодо кожного з варіантів можна в інтерактивному симуляторі до освітнього серіалу «Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія» на Дія.Освіта. Змодельована на підставі типових життєвих випадків ситуація — саме з нього. І правильна відповідь тільки одна, адже інші дії можуть стати тригерами та спричинити флешбеки.

Не завжди те, що здається очевидним, правильно. Наприклад, обійнятися без дозволу буде недоречно, адже важливо дотримуватися психологічних і тілесних кордонів. Не варто бачити в людині тільки жертву і жаліти або навпаки — надмірно героїзувати.

Треба більше говорити про сьогодення. Не бути байдужими, не боятися висловлювати почуття та питати, як зробити спілкування комфортнішим. Тем політики, війни — та особливо полону — краще уникати, доки людина сама не почне розповідь. Але й у цьому випадку не варто ставити провокативних запитань, які змушуватимуть її знову переживати травматичний досвід.

Перегляньте освітній серіал, зануртеся через симулятор у звичайні побутові ситуації, перевірте свої знання коректної комунікації, щоб взаємодіяти з повагою до кожної людини. Такі прості кроки допоможуть розвинути чуйність і здатність підтримувати. А це саме те, що зараз зміцнює та об’єднує наше суспільство як ніколи.

За інформацією Житомирської ОВА