Бердичів

міська рада

На запрошення ГО «Палай» у Бердичеві побував ветеран-азовець Віктор «Сирота» Щоголев

Дизайн без названия

Втративши матір, він опинився у дитячому будинку сімейного типу. Згодом вирішив піти у професійний спорт – не раз брав призи на змаганнях з ММА, різного роду турнірах зі змішаних єдиноборств. Із початком великої війни, не вагаючись, став на захист України, вступивши до легендарного «Азова». Взявши собі позивний «Сирота», доблесно бив ворога. Восени 2023-го наших хлопців, які штурмували рашистські позиції у районі Кремінної, накрили мінами. «Сирота» був поранений. В результаті – понівечена правиця без вказівного пальця та звання ветерана у неповні 23 роки.

На запрошення керівника ГО «Палай» Назара Двірченка у Бердичеві побував Віктор Щоголев – ветеран російсько-української війни, який у рамках реабілітації поступово повертається до спорту, а також мотивує інших дружити з фізичною культурою та допомагати дітям, котрі не мають можливості зростати в оточенні рідних батьків.

Окрім того, Віктор працює над відкриттям реабілітаційного центру, тож із керівником «Палай», який, у свою чергу, має за мету на постійній основі створити у Бердичеві повноцінний ветеранський простір, у нього було чимало тем для тісного й плідного спілкування.

«Сирота» не з чужих розповідей знає, що таке справжня війна, як то – жити з понівеченою кінцівкою. Головне – не опускати руки, а рухатися вперед, переконаний. Звернути увагу на спорт, можливості якого безкінечні, намагатися жити й працювати на перемогу. Цими думками Віктор Щоголев ділився під час зустрічі з міським головою Сергієм Орлюком, про це говорив ветеранам і тим, хто проходить лікування у Бердичеві. До спілкування з гостем долучилися фахівчиня спортивного клубу «Бойова рукавичка» Оксана Зарудняк та майстер спорту міжнародного класу з боксу Володимир Матвійчук.

Вікторову підтримку знайшов Назар Двірченко, розповідаючи тому про ідею ветеранського простору у Бердичеві. Планується, ділиться Назар, що діятиме простір за трьома основними напрямками: реабілітація, спорт і туризм, працевлаштування. Керівник «Палай» бачить його, наповненим усім необхідним, для повноцінної адаптації ветеранів до життя у мирній країні – від локацій для відпочинку до висококваліфікованих фахівців із реабілітації та психології. І, звісно, спорт – те ж саме джіу-джитсу, кросфіт, бокс, кіберспорт (зокрема, кібербокс) тощо.

Вони чітко розуміють, на що потрібно звертати особливу увагу, займаючись із ветеранами, констатують Сергій Щоголев та Назар Двірченко. І обидва не сумніваються: задумане вдасться втілити у життя.