Бердичів

міська рада

У більшості випадків причина виникнення пожеж на відкритих територіях – людський фактор, акцентують бердичівські рятувальники

1

Зростання статистики займання сухої трави виступило однією з тем, яку під час брифінгу озвучив начальник Бердичівського РУ ГУ ДСНС України у Житомирській області Володимир Рейко.

За минулий, 2024-й, рік на території Бердичівського району, інформував, сталося 470 пожеж, з них 280 (60%) на відкритих територіях ( суха рослинність, сміття). На території Бердичівської ТГ,  сталось 154 пожежі (на 48% більше в порівнянні з 2023-м). На відкритих територіях (суха рослинність, сміття) – 86 пожеж.

Незважаючи на те, що за календарем – зима, в регіоні починає зростати статистика пожеж від займань сухої трави, констатує Володимир Рейко. По весняному тепла, а також суха й вітряна погода, продовжує, відразу підштовхнула населення не дотримуватись правил пожежної безпеки.

З початку року на Житомирщині вже виникло 33 такі пожежі, внаслідок чого вогнем пройдено понад 40 га територій області. І хоча на Бердичівщині поки ще не було жодного випадку, але маємо діяти превентивно та нагадати населенню, що у більшості випадків причина виникнення пожеж на відкритих територіях – людський фактор, підкреслює начальник управління. Адже траву підпалюють навмисно, або вона загоряється від кинутого недопалка чи незагашених багать. А суха та вітряна погода сприяє миттєвому поширенню вогню на значні площі, оселі чи будівлі громадян. На ліквідацію таких пожеж задіюються значні людські та фінансові ресурси.

На календарі лише 03 лютого, а вже зафіксовано понад трьох десятків пожеж сухої трави, зазначає Володимир Рейко. І звертається до усіх щодо необхідності дотримання правил пожежної безпеки під час перебування в екосистемах. Не збільшувати сумну статистику і не спалювати рідну землю власноруч, закликають бердичівські рятувальники. Зараз їм доводиться працювати у надважких умовах і від людей хотілося б бачити розуміння, а не додавання роботи з гасіння сухої трави.

Окремо Володимир Рейко зупинився на адміністративній відповідальності, що її несе за собою недбале ставлення до правил пожежної безпеки. За 2024 рік, інформував, на території Бердичівського району складено 112 протоколів про адміністративні правопорушення за статтями 77, 77-1, 175 та 183 Кодексу України про адміністративні правопорушення. До адміністративної відповідальності у вигляді штрафів притягнуто 53 особи. 1 протокол за ст. 183 КУпАП направлено на розгляд адміністративної комісій виконавчого комітету Червоненської селищної  ради. З метою примусового стягнення штрафів, до відділів державної виконавчої служби направлено 5 адміністративних постанов для примусового стягнення. Одна постанова  за статтею 77-1 була оскаржена  до Бердичівського міськрайонний  суду  Житомирської області.

ст.77-1  складено 35 протоколів

ст. 175 — 75 ( 6 протоколів об’єднано з 77-1, 9- пожежі, спалювання сміття -3, 57 — освіта).

ст. 77 — 1 протокол.

ст. 183 — 1 протокол.

Стаття 77-1. Самовільне випалювання рослинності або її залишків.

Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, акцентує начальник управління.

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, повідомляє, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьохсот шістдесяти до семисот двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від однієї тисячі двохсот шістдесяти до однієї тисячі восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.