Україна відзначає ювілейну 30-ту річницю ухвалення Головного Закону держави — Конституції України. Цей документ закріпив основи незалежності та демократичності, права й свободи людини, а також низку засад діяльності місцевого самоврядування та народовладдя, державної мови, символів країни та обов’язку захисту Батьківщини.
У Бердичівській громаді вшанували річницю ухвалення Конституції Бердичівський міський голова Сергій Орлюк, начальник районної військової адміністрації Олександр Хомич, заступниця міського голови Олена Петрівська, колективи військової адміністрації, міської ради, закладів культури, комунальних установ міста. До заходу долучилися військовослужбовці, члени родин полонених, безвісти зниклих та полеглих Захисників і Захисниць України, волонтери, депутати Житомирської обласної та Бердичівської міської рад, члени й членкині громадських організацій, громадськість. У цей день бердичівляни зібралися біля меморіалу «Слава Героям» та на Алеї пам’яті, аби вшанувати не лише сам документ, а першочергово людей, які, часто ціною свободи, здоров’я і життя, виборювали право України на державність.
Основний Закон як генетичний код державницької мудрості, що три десятиліття є дороговказом для громадян, увібрав у себе найліпші традиції українського конституціоналізму — від козацьких таєм угод Пилипа Орлика до сучасного прагнення європейського майбутнього, зазначили організатори. Сьогодні, коли українці ціною надзусиль боронять кожен метр рідної землі, статті Конституції набули особливої ваги для кожного і кожної. Вони, написані чорнилом на папері, загартовані стійкістю та відвагою тих, хто захищає цінності на передовій.
Конституція України крізь роки була і залишається підґрунтям української державності, гарантом дотримання прав і свобод громадян, дорожньою картою для розвитку демократичного суспільства у майбутньому, констатували присутні.































