Бердичів

міська рада

Умови тримання засуджених та праці персоналу перевірив у виправній колонії № 70 Роман Левицький (фото)

В якості голови спостережної комісії при виконавчому комітету Бердичівської міської ради у виправній колонії № 70 побував перший заступник міського голови Роман Левицький. Мета відвідування – контроль за умовами тримання засуджених та умовами праці персоналу установи. На самому початку візиту Роман Левицький передав начальнику колонії Олександру Доробалюку партію засобів індивідуального захисту та засобів дезінфекції.  

На відміну від радянських часів нині вони не є якоюсь закритою системою, а відкриті до спілкування, звертає увагу Олександр Доробалюк. Установа тісно співпрацює як з міською владою, так і з громадськими й релігійними організаціями.

Як і де харчуються ув’язнені та персонал колонії, з чого складається їхній побут, які умови несення служби та тримання засуджених – з усім цим ознайомили Романа Левицького у «сімдесятці». Між персоналом та засудженими тут намагаються створити, свого роду, соціальне партнерство, інформує Олександр Доробалюк, тобто, нормальне спілкування, нормальне співжиття. Людина переступила закон і отримала за це покарання – її позбавили волі. Волі, але не громадянських та особистих прав.

Мабуть, головне, зазначає начальник установи (і цим, з-поміж іншого, займаються у спостережній комісії), аби по завершенні свого перебування за ґратами людина більше ніколи не скоїла злочину. Плюс налагодження соціальних зв’язків – цим також займаються у колонії: «сімдесятка» – установа максимального рівня безпеки, і багатьма її засудженими ці зв’язки вже втрачено. Тож у колонії сприяють тому, аби по виході на свободу людина могла отримати паспорт, створити сім’ю, якщо бажає тощо.

За останній час в установі чимало збудовано й оновлено. Так, зокрема, з «нуля» було побудовано сектор багатомісних камер для засуджених до довічного ув’язнення. Продемонстрував Олександр Доробалюк і модернізований пост відеомоніторингу, і вартове приміщення, і кімнати відпочинку та приймання їжі для молодших інспекторів відділу нагляду безпеки, і гігієнічні кімнати. Ремонтні роботи пройшли і на харчоблоці, що обладнають сучасними лініями приготування їжі. Побачені ним умови тримання засуджених та умови праці персоналу виглядають на належному рівні і схоже на те, що керівництво колонії вживає задля цього усіх можливих заходів, підсумував свій візит до установи Роман Левицький.   

Останні новини