Бердичів

міська рада

Розвиваючи туристичну привабливість Бердичева: Сергій Орлюк зустрівся з керівництвом ТОВ “Бальзак інвестиції”

Співпраця з іноземними інвесторами та розвиток туризму сьогодні є першочерговим завданням для міської влади. Бердичів має велику і славетну історію, тому маємо використовувати цей потенціал – переконаний міський голова Сергій Орлюк, який сьогодні провів зустріч з  французькими інвесторами що вже працюють у нашому місті. Засновник компанії ТОВ «Бальзак інвестиції» Жан Поль Рош та директор Малонга Міакетітео Тімоте Едгар кілька років тому звели в Бердичеві Комплекс Оноре де Бальзака, поблизу якого встановили пам’ятник класику світової літератури. Нині будівля є окрасою міста.

Це перша зустріч французьких інвесторів з новообраним міським головою Сергієм Орлюком. І вона пройшла вдало, заклавши фундамент майбутньої співпраці. Адже Жан Поль Рош є ініціатором проведення грандіозного фестивалю Balzac Fest у 2019 році, присвяченого святкуванню 220 років з дня народження Оноре де Бальзака. Протягом березня-червня було проведено 11 культурних заходів у таких містах, як  Київ, Житомир, Бердичів та Верхівня.

На жаль, минулого року на заваді Balzac Fest стали карантинні обмеження та епідемія коронавірусу. Однак Жан Поль Рош прагне відновити проведення фестивалю. Тож хоче заручитися підтримкою міської влади. Сергій Орлюк повністю підтримує наміри іноземного партнера, та виступає за зміцнення культурних відносин між Францією та Бердичевом.

«Розвиток туристичної привабливості нашого міста, формування культурного іміджу Бердичева як міста великої історії кохання французького письменника Оноре де Бальзака та Евеліни Ганської для мене в пріоритеті. Маємо у цьому підтримку та спільне бачення з головою Житомирської обласної ради Володимиром Федоренко. Тому ми готові приймати участь у таких проєктах», – зазначив міський голова.

У планах французьких партнерів створити культурний міст Бердичів-Верхівня з реконструкцією палацу у Верхівні де жило подружжя за сприяння Міністерства іноземних справ Франції. Сергій Орлюк зазначає: не слід забувати і бердичівський костел св. Варвари, де колись вінчалися закохані. Святиня потребує реконструкції даху, адже за радянських часів приміщення використалося не за призначенням,  тому потрібно повернути йому історичний вигляд. Міська влада не може фінансувати такі об’єкти, тому надія тільки на залучення міжнародних інвестицій. Тим паче, що у настоятеля костелу св. Варвари є уся необхідна документація.

Останні новини