Бердичів

міська рада

Навчальні заклади Бердичева готуються до проведення Національного мультипредметного тесту

1-3

Поки випускники шкіл готуються продемонструвати рівень своїх знань, здобутих за роки навчання, читаючи підручники та відвідуючи репетиторів, у навчальних закладах триває технічна підготовка до проведення Національного мультипредметного тесту. Цьогоріч воно має замінити традиційне зовнішнє незалежне оцінювання знань школярів.

Міністерство освіти та науки розробило низку вимог до організації роботи пунктів для проведення НМТ. Зокрема, вони стосуються як технічного оснащення, так і збереження життя та здоров‘я учасників.

У Бердичеві підготовку до НМТ розпочали ще у квітні, інформує начальниця управління освіти і науки Бердичівської міської ради Валентина Адаменко. Для організації пунктів тестування обрали ті опорні школи, на базі яких раніше проводилося ЗНО – це три навчальні заклади і один резервний. Усі вони мають протирадіаційні укриття.

У кожній школі облаштовують по три кабінети, в яких вже встановлено необхідне обладнання для п‘ятнадцятьох дітей у кожному кабінеті, також для інструкторів, плюс по одному резервному комп‘ютеру. Комп‘ютери та ноутбуки повністю відповідають технічним параметрам  – це стосується операційної системи, оперативної пам‘яті та тактової частоти моніторів. А от інтернет у школах довелося замінити на більш потужний.

Нині школи майже повністю готові до проведення НМТ. Ще вирішуються моменти в організації робочого місця для учасника – у деяких кабінетах необхідно встановити перегородки між столами, аби учасники тестування не відволікалися на сусідів. Режим провітрювання, доступу до води, зберігання особистих речей також буде забезпечений. Відпрацьовано порядок дій та схему евакуації учасників до протирадіаційних укриттів у разі оголошення повітряної тривоги.

Інструктори, які мають доступ до системи, повинні будуть припинити тестування та разом з учасниками прослідувати до укриття. Ті вже обладнані меблями, мають запас води та медикаментів. Якщо повітряна тривога триватиме понад 1 год. 15 хв., складати тест доведеться повторно. Для цього учасникам рекомендуватимуть зареєструватися на додаткову сесію.

Національне мультимедійне тестування дещо складніше за звичне ЗНО, зауважує Валентина Адаменко. Адже цього року до одного тестування включено питання з трьох предметів одразу, замість спеціальних зошитів з тестами учасники використовуватимуть комп‘ютери, а у такому випадку не варто пропускати питання і потім повертатися до них, адже можна заплутатися та втратити час.

Відповідальні за пункти проведення НМТ сподіваються, що тестування пройдуть без збоїв та непередбачуваних ситуацій і усі учасники вдало складуть тести. Принаймні, освітяни Бердичівщини зробили усе, аби не лише дати дітям гарні знання, а й забезпечити належні та комфортні умови для проходження іспиту.