Бердичів

міська рада

Електросамокати та безпека на дорогах: міський голова Сергій Орлюк скликав нараду

IMG_20230323_215850

Появу у Бердичеві нової послуги – прокату електросамокатів, та погіршення безпекової ситуації на дорогах обговорили на нараді під керівництвом міського голови Сергія Орлюка. До обговорення долучилися начальники відділів та управлінь, а також представники поліції.

Основна проблема, зазначив Сергій Орлюк, полягає у тому, що електричними самокатами переважно користуються неповнолітні бердичівляни. Діти порушують правила дорожнього руху, не дотримуються швидкісного режиму, їздять по кілька осіб одночасно, створюють аварійні ситуації.

Станом на сьогодні, за словами поліцейських, законодавством України не визначено чітких правил експлуатації електричних самокатів. Тому єдиним “документом”, який регламентує використання зазначених засобів пересування, є договір оренди у мобільному додатку. Перш ніж зареєструватися у системі прокату, користувач повинен ознайомитися і погодитися із правилами.

Зокрема, у договорі чітко прописано кілька важливих пунктів:

  • щоб стати зареєстрованим користувачем, заявник повинен мати повних 18 років на момент подання заявки;
  • для реєстрації користувач надає свої персональні дані (ім’я, прізвище, по батькові, електронну адресу, що підтверджує особу), а також відомості щодо даних своєї платіжної системи (наприклад номер банківської карти);
  • користувачу забороняється вказувати недостовірні відомості, персональні дані інших осіб, а також використовувати платіжні картки, які йому не належать;
  • відповідальність за достовірність вказаних даних несе користувач;
  • самокат не можна використовувати особам, які молодші 18 років, без супроводу дорослих;
  • самокат не можна використовувати для перевезення пасажирів (особливо малолітніх дітей);
  • користувач зобов’язаний дотримуватися Правил дорожнього руху (ПДР) тощо.

У підсумку, з того моменту, коли неповнолітній погоджується з договором оренди, відповідальність за його життя і здоров’я лягає виключно на його законних представників – батьків, або осіб, що їх заміняють.

У зв’язку із цим, міська влада та поліція закликає батьків проводити профілактичні бесіди із дітьми та слідкувати за тим, як неповнолітні проводять своє дозвілля.

На нараді також розглядали технічні можливості більш ретельної верифікації, контролю і певних обмежень. Усі пропозиції будуть озвучені підприємцю, якого планують запросити на зустріч.