Бердичів

міська рада

Ти як? Куди можна звернутися за психологічною допомогою.

Дизайн-без-названия-33

До сімейного лікаря ми йдемо, коли щось турбує у фізичному плані. Таким медикам ми довіряємо (у 80% українців підписані декларації), їх не соромимось. Це звично. А куди іти, коли відчуваєш, що є негаразди психологічні? Невже обов’язково одразу до психіатра чи психотерапевта?

Ні, не обов‘язково до них, інформують у Житомирській ОВА. Один з пріоритетів Всеукраїнської програми ментального здоров’я «ТИ ЯК?» — зробити так, аби люди без остраху та сорому зверталися за психологічною допомогою. Аби ці послуги були доступними й поширеними. Тому тепер найближчий до пацієнта медик – сімейний лікар або ж педіатр – теж допоможе із ментальним здоров‘ям.

За даними МОЗ, вже понад пів тисячі поліклінік та амбулаторій сімейної медицини мають контракти з НСЗУ із супроводу пацієнтів з психічними розладами. Тобто, близько третини лікарів первинної ланки (сімейних, терапевтів та педіатрів) можуть:

  • оцінити стан і визначити, чи потребує пацієнт спеціалізованої допомоги і скерувати до вузького спеціаліста;
  • самі надавати короткострокову психологічну допомогу;
  • «прокласти маршрут» до інших установ, де пацієнт отримає не лише лікування, а й психосоціальну підтримку.

Усі ці послуги є для пацієнта безоплатними — так само ж безкоштовно, без направлення можна звернутися до психолога, психотерапевта або психіатра у будь-якому медзакладі, що за договором з НСЗУ надає амбулаторну допомогу і має в себе відповідного спеціаліста. Крім того, ще з вересня минулого року посади психотерапевта і клінічного психолога введено в українських лікарнях.

Як знайти заклад, де працює потрібний спеціаліст? 

  • зателефонувати в контакт-центр НСЗУ за номером 16-77 або до контакт-центру МОЗ за номером 0-800-60-20-19;
  • скористатися електронною мапою НСЗУ і знайти найближчого для себе лікаря «первинки», який працює за пакетом 51 «Супровід та лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги».

За інформацією Житомирської ОВА