Бердичів

міська рада

У господарстві є вигрібна яма? Тоді краще мати квитанції про сплату за послуги викачки відходів.

Адмінкомісія-1

Найняли машину для викачки й вивезення рідких побутових відходів – візьміть квитанцію про оплату за надані послуги. Про це мешканців громади інформує Адміністративна комісія при виконавчому комітеті Бердичівської міської ради.

Чи не найбільший відсоток протоколів про адміністративні правопорушення, що розглядаються членами комісії, пов’язаний з фактами переповнення вигрібних ям, яке призводить до витоку рідких побутових відходів (РПВ) до зливової системи міста відкритого типу.

Тим самим порушується розділ 7, п. 3 Правил благоустрою м. Бердичева та ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Це тягне за собою накладання штрафу:

  • Для громадян – від двадцяти до вісімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 340,0 грн. до 1360,0 грн.);
  • Для посадових осіб, громадян-суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 850,0 грн. до 1700,0 грн).

Припустимо, зафіксовано факт переповнення вигрібної ями та витік нечистот до зливової системи міста. Наявність у громадянина/посадовця квитанцій від надавачів послуг із викачки РПВ дозволить з’ясувати, коли саме і з якою періодичністю вивозилися відходи. Від штрафу квитанції не позбавлять, адже нечистоти до місцевої системи, таки, потрапили, але… У комісії вправі взяти до уваги той факт, що господар дбав про стан ями та про те, аби не забруднити довкілля, і тоді є шанс відбутися мінімальним штрафом. Інакше довести, що “лишень вчора викликав машину, а сьогодні воно вже перетекло”, буде непросто, і тут уже, цілком можливо, потрібно буде сплатити суму, суттєво більшу.