Бердичів

міська рада

#Безбар’єрність: як знятися з обліку ВПО та скасувати дію довідки?

ВПО_сводка-1

Знятися з обліку ВПО можна безоплатно у Центрах надання адміністративних послуг, органах соціального захисту населення та виконавчих органах сільських, селищних чи міських рад. Строк — 3 дні.

Довідка переселенця є безстроковою, однак її дію можуть скасувати з декількох причин. Наприклад, якщо ви подали заяву про відмову від довідки, повернулися до місця постійного проживання або ж виїхали за кордон для постійного проживання. Це питання регулює стаття 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

Якщо ж ви вирішили переїхати до іншого місця проживання, але при цьому не повертатися додому, необхідно повідомити про це органи соціального захисту протягом 10 днів із моменту прибуття. Це дозволить отримувати фінансову допомогу від держави за новим місцем реєстрації.

Як скасувати дію довідки ВПО

Якщо ж ви ухвалили рішення повернутися додому, мінімум за три дні до від’їзду (або протягом трьох днів після приїзду) необхідно повідомити про це за місцем, де ви перебуваєте зараз. Зробити це можна офлайн у ЦНАПі або в органах соціального захисту. У мобільному застосунку Дія така послуга поки недоступна.

Оберіть найближчий до вас відділ соцзахисту або ЦНАП, який надає послуги для ВПО. Зробити це можна за посиланням.

Візьміть із собою паспорт або інший документ, який підтверджує ваш статус.

Відвідайте Центр та подайте заяву на отримання допомоги. У ній вкажіть ПІБ, дату народження; у разі наявності Реєстраційний номер облікової картки платника податків (раніше — ідентифікаційний код); номер довідки ВПО та підставу для скасування — наприклад, повернення до попереднього місця проживання.

Рішення про скасування дії довідки ухвалює керівник відповідної установи і вносить цю інформацію до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб. Це має статися протягом трьох днів.

У випадку, якщо ви поїхали і не повідомили про зміну місця проживання, дію довідки можуть скасувати через інформацію про тривалу відсутність (понад 60 днів), яку можна отримати з державних реєстрів.

Останні новини