Бердичів

міська рада

До уваги платників! Податківці нагадують про обов’язковість застосування РРО або ПРРО.

Податкова-інспекція-1

Головне управління ДПС у Житомирській області інформує, що всі суб’єкти господарювання (крім платників єдиного податку першої групи) з 01.01.2022 зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО) та/або програмні реєстратори розрахункових операцій (ПРРО) незалежно  від виду діяльності та обсягу доходу. 

Такий обов’язок виникає у разі проведення розрахункових операцій в готівковій та/або безготівковій формі у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. 

Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» відновлено положення щодо відповідальності суб’єктів господарювання за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон).

Зокрема, з 1 жовтня 2023 року у разі встановлення контролюючими органами факту не проведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО з фіскальним режимом роботи, будуть застосовуватись фінансові санкції, передбачені п. 1 ст. 17 Закону. 

Умовою дотримання законодавства у сфері застосування РРО/ПРРО є реєстрація РРО та/або ПРРО в контролюючому органі. 

Процедури реєстрації РРО/ПРРО встановлені порядками, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547 «Про затвердження порядків щодо реєстрації реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05.07.2016 за № 918/29048  

На сьогодні ДПС реалізовано можливість кожному суб’єкту господарювання завантажити БЕЗКОШТОВНЕ програмне рішення – ПРРО, який дозволяє забезпечити проведення розрахункових операцій з дотриманням всіх вимог і правил, що визначають порядок проведення розрахунків. 

Звертаємо увагу, що з 01.01.2022 року по 01.10.2023 року штрафні санкції за порушення порядку проведення розрахунків до платників податків – суб’єктів господарювання не застосовуються, крім: 

  • суб’єктів господарювання, що здійснюють продаж підакцизних товарів; 
  • суб’єктів господарювання, що здійснюють валютно обмінні операції; 
  • суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність у сфері організації та проведення азартних ігор.

      

Водночас, починаючи з 01.10.2023 року до порушників порядку проведення розрахунків будуть застосовуватися штрафні санкції незалежно від сфери їх діяльності.   

У разі, якщо у Вас виникли запитання щодо реєстрації, застосовування РРО або ПРРО звертайтесь до Головного управління ДПС у Житомирській області за телефонами « гарячої лінії» щодо ПРРО – 063 1384646, щодо РРО – 097 7126239 або за номером телефону (0412) 413-882. 

                                                       Бердичівська ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області