Бердичів

міська рада

37-му річницю зведення «Укриття» на ЧАЕС відзначили у Бердичеві

изображение_viber_2023-12-14_09-31-45-169-1

У Бердичеві відзначили 37-му річницю будівництва на Чорнобильській АЕС об’єкта «Укриття» – саркофага, що забезпечив зберігання радіоактивних відходів на 4-му аварійному реакторі атомної станції. Зведення саркофагу, зазначили на зібранні, стало, за суттю, першою перемогою над атомом, який, вирвавшись з-під контролю у квітні 1986-го року, спричинив страшну техногенну катастрофу.

Бердичівська громада, Україна та світ не мають права на забуття, переконаний міський голова Сергій Орлюк. Героям-ліквідаторам – пам’ять у віках: за безприкладну самопожертву, за найвищого ступеня відповідальність, за професійність, за сміливість та мужність. Ліквідатори аварії на ЧАЕС, серед яких було й чимало бердичівлян, нагадав Сергій Орлюк, врятували світ від смертельного радіаційного забруднення. Це коштувало багатьом із них здоров’я й життя. Як сьогодні українські оборонці слугують щитом між незалежним життям та помиранням у рабстві, так і у 86-му ліквідатори закрили собою мільйони людей на планеті. Працювали чітко, злагоджено, без галасу. Не розраховуючи на ордени й медалі. Тим самим заробили вдячну людську пам’ять та повагу.

На знак вшанування подвигу Героїв-ліквідаторів Сергій Орлюк та керівники Бердичівського району поклали квіти до пам’ятних знаків мужнім чорнобильцям.

Пам’ятаємо, пишаємося, дякуємо…

Останні новини