Бердичів

міська рада

Шляхопровід над залізницею: загрози технічному стану наразі немає, споруда може надалі безпечно експлуатуватися – результати комісійного обстеження

Дизайн-без-названия

При експлуатації шляхопроводу над залізницею, що на вул. Житомирській, візуально було виявлено ознаки зовнішніх тріщин. Із метою запобігання виникненню надзвичайних ситуацій та подальшої  безпечної експлуатації об’єкта, управління ЖКГ Бердичівської міської ради ініціювало виїзне комісійне обстеження за участі заступниці міського голови Наталії Палкіної, начальниці управління Наталії Нехворовської, заступника начальника відділу технічного контролю департаменту регіонального розвитку Житомирської ОВА Олександра Левіка, інженера технічного нагляду департаменту регіонального розвитку Житомирської ОВА Андрія Редька, директора МКП «Бердичівкомунсервіс»  Віталія Мацюка, начальниці відділу ДАБК Світлани Зозулі.

У процесі обстеження було з’ясовано, що тріщини в асфальтобетонному покритті з’явилися на місці розташування деформаційного шва закритого типу. Даний шов відіграє дуже важливу роль в процесі експлуатації споруди: еластичним будівельним матеріалом заповнюється проміжок між двома торцями плит перекриття проїзної частини мосту, що забезпечує вільне переміщення суміжних торців при навантаженні та коливаннях температури. 

Конструкція та наповнення деформаційних швів забезпечують комфортне пересування автомобільного транспорту. Оскільки мостова проїзна частина постійно знаходиться у важких експлуатаційних умовах і на неї безпосередньо впливають атмосферні опади й перепади температури, у покритті деформаційного шва  з’явилися тріщини.

Щодо осипання оздоблення (штукатурки) на фасадній частині шляхопроводу, то є також результат роботи того самого деформаційного шва і наслідків впливу на нього зміни температурних режимів та навантажень.

Члени комісії дійшли висновку, що виявлені недоліки не несуть загрози технічному стану споруди щодо її аварійності, шляхопровід надалі може безпечно експлуатуватися, зауваження будуть виправлені та усунуті підрядниками, згідно технології та регламенту з настанням сприятливих погодних умов.

Довідково: у Бердичеві вже  багато  років  існувала проблема  технічного стану  даного шляхопроводу, який  експлуатується  з 1962 року. Вказаний шляхопровід забезпечує оптимальне транспортне сполучення міста з приміськими населеними пунктами та обласним центром, а також забезпечує промислово-економічну діяльність міста.

У 2020-2023 роках проходила реконструкція аварійного шляхопроводу у рамках програми Президента України «Велике будівництво». Функції замовника по об’єкту «Реконструкція шляхопроводу над залізничною колією по вул. Житомирській в м. Бердичеві» делегували управлінню дорожнього будівництва та інфраструктури Житомирської обласної адміністрації (теперішній департамент регіонального розвитку).

Підрядною організацією було виконано повний комплекс робіт, згідно проєктної документацій. Дана ділянка функціонує належним чином, рух здійснюється у звичному режимі.

Управління ЖКГ Бердичівської міської ради

Останні новини