Бердичів

міська рада

Ювілей Заслуженого працівника фізичної культури та спорту України Мілетія Бальчоса у Бердичеві відзначили футбольним турніром

1-8

Свої шановані 75 років Заслужений працівник фізичної культури та спорту України Мілетій Бальчос зустрів на Центральному стадіоні Бердичева. На його честь у місті відбувся І відкритий обласний турнір з футболу серед хлопчиків 2015-16 р. н. Для учасників, призерів та переможців турніру ювіляр підготував спеціальні призи.

Мілетій Бальчос – уродженець Тернопільщини. За своє життя зумів оволодіти середньою й трьома вищими освітами та, мабуть, чи не головною своєю спеціальністю – тренера вищої кваліфікації з футболу.

Бердичів футбольний знає ювіляра, насамперед, як старшого тренера «Зірки» – збірної команди Прикарпатського воєнного округу та базової команди «СКА» (Львів). «Зірка», яку пан Мілетій очолював близько 9-ти років, не лише сяяла у суто «військовому» футболі: команда ставала бронзовою призеркою чемпіонату України, фіналісткою Кубка України, ну і, власне, 6 разів брала чемпіонство в окрузі.  А ще виступала потужним суперником для бердичівських «Прогресу» та «Шкіряника». Деякі з її гравців (Борис Фінкель, Андрій Василитчук та присутній на турнірі Сергій Ковалець) успішно виступали свого часу за збірну України.

З 1995-го року Мілетій Бальчос працював у Києві на різних посадах, пов’язаних зі спортом та з футболом, зокрема. Футбол – не лише те, що відбувається на полі, хоча саме за неймовірні дійства на стадіонах йому поклоняються мільйони. Футбол, з-поміж іншого, це робота у робочих групах, розробка законодавчих, статутних та регламентних документів, це різного роду положення й навчальні програми, а також науково-методичні розробки та концепції з питань організації навчально-тренувального процесу та управління у футболі. Усе це складало трудову діяльність ювіляра. Котрий, до речі, понад 4 роки очолював Об’єднання професійних футбольних клубів «Професійна футбольна ліга».

Про все це згадувалося на урочистому відкритті турніру, на яке привітати Мілетія Бальчоса прийшли міський голова Сергій Орлюк, легенда вітчизняного футболу, майстер спорту міжнародного класу, Заслужений тренер України Сергій Ковалець, посадовці від спорту, ветерани футболу та відданні прихильники цієї гри.

На адресу ювіляра прозвучало чимало теплих слів, сам же ж Мілетій Бальчос присвятив свій виступ учасникам турніру. Їх тягне не до високих слів, зауважив, а до гри, до м’яча, до поля, до перемоги. А це значить, що вони – на правильному шляху.

Участь у прем’єрному відкритому турнірі на призи М. Бальчоса взяли вісім команд:

  • ДЮСШ м. Бердичева-1
  • ДЮСШ м. Бердичева-1
  • «Нива-1» м. Вінниця
  • «Нива-2» м. Вінниця
  • СДЮШОР «Полісся-1» м. Житомира
  • СДЮШОР «Полісся-2» м. Житомира
  • ДЮСШ м. Чуднова
  • ДЮКФП м. Звягеля

Після того, як з’ясувалася розстановка сил у групах, команди перейшли до двобоїв за призові та переможне місця. За результатом ігор, ІІІ місце у турнірі здобули представники Звягеля. У дуелі за «бронзу» вони зійшлися з нашими земляками-бердичівлянами. Гра завершилася нічийним 2:2. Довелося пройти серію пенальті, в якій футбольна фортуна виявилася більш прихильною до гостей. Володарями ІІ-го місця стали житомиряни з «Полісся-1». Звання чемпіонів турніру виборола команда «Нива-1».

Бердичівський міський голова Сергій Орлюк, Бердичівська міська рада, її виконавчий комітет та уся спортивна громадськість міста сердечно вітають Мілетія Бальчоса з 75-річчям! Енергії, наснаги, благополуччя, Господньої любові у мирній, незалежній Україні!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини