У свої 75 він увійшов Почесним громадянином бердичівської громади та головним героєм творчого вечора – композитор, співак, музикант Олесь Коляда

Дизайн-без-названия-57

Свій 75-річний ювілей широковідомий композитор, співак та музикант Олесь Коляда зустрів у двох іпостасях – Почесного громадянина Бердичівської міської територіальної громади та головного героя творчого вечора.

Володарем почесного звання митець став після того, як за відповідний проєкт рішення одноголосно проголосували на сесії міської ради бердичівські депутати. Таким чином громада оцінила заслуги свого уславленого земляка перед містом та громадою у сфері культурного розвитку, його багаторічну творчу діяльність та звеличення міста Бердичева, підвищення авторитету громади на всеукраїнському та міжнародному рівнях.

Нагородження відбулося у першій половині дня, у половині другій шанувальники таланту Олеся Коляди зібралися у Театрі на Європейській – на творчому вечорі, влаштованому на його честь.

Українська сучасна енциклопедія, том 14-й, а в ньому – інформація про талановитого бердичівлянина: переможець численних Всеукраїнських і Міжнародних конкурсів та фестивалів, переможець Всеукраїнського конкурсу композиторських талантів «Спалахи багаття» в усіх чотирьох номінаціях, володар багатьох літературно-мистецьких премій та відзнак, автор понад сорока збірок та головний герой двогодинного документального фільму «Бравісимо, Олесь Коляда!»

Бердичів – місто з душею і частинкою цієї душі безумовно є сьогоднішній ювіляр, вважає начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко. Наповнюючи місто творчістю, зазначає, пан Олесь робить Бердичів унікальною та невід’ємною частинкою України. Його постать зібрала у залі театру представників дуже багатьох сфер життєдіяльності – фахівців від культури, освіти, медицини, спорту, підприємців, політиків тощо. Політики прийшли і, настане час, підуть, нагадує Віталій Бунечко – творчість, у тому числі і те, що створив ювіляр, житиме вічно. За такий вічний дарунок керівник ОВА вручив Олесеві Коляді відзнаку «За заслуги перед Житомирщиною».

Зазвичай, шанований ювілей – час, коли діляться здобутками і планами на майбутнє. У цьому сенсі, констатує Бердичівський міський голова Сергій Орлюк, Олесеві Коляді є чим гордитися: його здобутки та досягнення на ниві вітчизняної культури вражають. Десятки його творів, просочених бердичівським колоритом та любов’ю до рідного міста й до України, лунають світом. І висока нагорода від громади у день народження – то не лише символічно, а й заслужено. Олесь Коляда все своє життя віддав музичному мистецтву. За це йому – щира шана.

Творчий вечір Олеся Коляди – це кількагодинне дійство, наповнене щирою музикою і такими само щирими словами. Власне, життєвими історіями, адже свій творчий шлях і, загалом, життєву дорогу ювіляр торував разом із дуже багатьма унікальними й самобутніми особистостями. Колись в оселі маленького Богдана високий і кремезний дядько Олесь повернув до життя піаніно. Потім на інструменті весь час грали Богданові сестри, наповнюючи простір музикою й особливою аурою. І нині, через роки, народний депутат України Богдан Кицак тішиться з того, що талановитого митця віншують за життя, а не, як часто буває, тоді, коли людина залишає цей світ.

З майстром спорту міжнародного класу, учнем видатного Віталія Лонського Рустамом Ахметовим ювіляр ходив до одного класу і так само разом вони вчилися у музичній школі. Пастор Петро Стахов пригадує, як його наставник з музики Олександр Володимирович запрошував своїх учнів до себе додому і демонстрував різні колекції та цікавинки.

Свого часу доля звела іменинника з відомим українським поетом-піснярем Вадимом Крищенком, співаком, Народним артистом України, Олександром Василенком, Поліським вокально-інструментальним ансамблем «Джерела», творчими спільнотами із Кам’янця-Подільського, Києва, Вінниці, інших українських міст. Усі вони приїхали до Бердичева, аби згадати славні часи, заспівати разом, знову, як і багато років тому, відчути одне одного.

На сцені – Почесний громадянин м. Бердичева, колишній очільник міста Олексій Хилюк, співавторка Гімну Бердичева, поетеса Світлана Столярчук разом із колегою, авторкою віршів Наталією Мариняк-Панасюк, ще один співавтор – вірний багаторічний друг Валерій Хмелівський.

Композицію авторства ювіляра виконує оркестр 26-ї артилерійської бригади ім. генерал-хорунжого Романа Дашкевича. Один за одним підходять до мікрофонів місцеві таланти – артисти міського Палацу культури, юні разумковці, представники Бердичівського педагогічного фахового коледжу. Сьогодні зі сцени лунають виключно Колядові дітища. І не лише лунають, а й висловлюють слова любові й шани – сини Кирило та Богдан.

Вдячний та схвильований ювіляр не залишається у боргу. Його побажання землякам, створені на пару зі Світланою Столярчук, звучать Бердичевом ось уже понад 20 років. Завдяки цьому творчому дуету мало не в усьому світі знають, що Бердичів – «гостинне, мудре, гарне місто» і знають, як це місто звучить. І вірять, що

«…доля нас не обмине,
Добром освятиться сторіччя.
Вершини гордості сягне
Уславлений в віках Бердичів.»